ВІДКРИТТЯ ПАМ'ЯТНОГО ЗНАКУ

Sep 23, 2016 3:10:02 PM

Відкрито пам’ятний знак

Минає нестримно час…Відходять в минуле події, дати. Але незгасимо в людських серцях живе пам'ять про тих, хто не шкодував своєї крові, хто зберіг свого часу для нас найдорожче – свободу і життя. Рідні і зовсім нікому не відомі солдати боронили рідну землю від ворожого наступу.

Такою героїчною людиною був і Василь Ілліч Шакалій, на честь якого нещодавно було відкрито пам’ятний знак в с. Круподеренці Оржицького району. Скромний, мужній, працьовитий – він все життя прожив в рідному селі, разом з дружиною Ганною Костянтинівною народили і виховали двох доньок Катерину та Марію, сина Івана. Василь Ілліч – учасник Великої Вітчизняної війни, командир розвідувального відділення взводу пішої розвідки 89-го стрілецького полку 23-ї стрілецької дивізії 61-ї армії 1-го Білоруського фронту, один із 29-ти повних кавалерів, нагороджених чотирма орденами Слави.

Почесне право відкрити пам’ятний знак на честь Василя Шакалія надали лубенському бізнесмену, меценату і благодійнику Володимиру Дорошу, який, власне і проявив ініціативу вшанування героя, голові Оржицької РДА Віктору Симоненку та голові районної ради Володимиру Карлову.

Володимир Дорош, звертаючись до всіх присутніх односельців, що прийшли вшанувати пам'ять земляка, наголосив: «Ми повинні пишатися такими людьми, як Василь Ілліч, а діти мають знати про їх звитяжні подвиги. Наш народ непереможний, а сила його в єдності і величезній любові до своєї Батьківщини». Меценат закликав не забувати тих героїв, які зробили нас вільними. До слів Володимира Дороша також приєдналися і очільники Оржицького краю. Зокрема, голова районної ради Володимир Карлов запевнив, що всі обеліски, пам’ятні знаки та братські могили, які знаходяться на території району є доглянутими і перебувають в належному стані. Голова РДА Віктор Симоненко подякував меценату за такий благородний вчинок.

На заході також були присутні діти Василя Шакалія, близькі родичі, онуки і вся велика рідня. Донька Катерина Василівна зі сльозами на очах подякувала всім небайдужим людям, організаторам дійства. Розчулена портретом батька, пам'ять про якого тепер увіковічена в Меморіалі, жінка низько вклонилася ініціатору цього заходу Володимиру Дорошу.

Закінчились урочистості хвилиною мовчання та покладанням квітів до Меморіалу ім. В.І.Шакалія.

Записатися на екскурсію
Запрошуємо на екскурсію на завод ТМ «Гармонія», в м Лубни. Який шлях має здолати молоко, перш ніж воно перетвориться на сметану чи йогурт? Пропонуємо дізнатись про це на екскурсії. Ви заглянете в виробничі цехи, своїми очима побачите етапи виробництва молока та молочних продуктів. Екскурсія розрахована на учнів середньої і старшої школи, а також буде цікава дорослим.
Якщо хочете дізнатися більше, то залиште свої дані і ми Вам зателефонуємо!
Дякуємо. Найближчим часом ми з Вами зв'яжемося.