Як обрати якісний кефір – ось основне питання споживачів!

Nov 12, 2019 11:27:26 PM

Кефір - унікальний напій. Згідно з останніми дослідженнями, до складу справжнього кефіру входить не менше 22 видів різних корисних бактерій. Цей молочний продукт мiстить амінокислоти, вiтамiни , кальцiй та iншi поживнi речовини, якi вкрай важливi для органiзму людини. А завдяки низькій калорійності, яка може варіювати від 32,85 ккал/100 г до 58,8 ккал/100 г, в залежності від жирності напою, його з легкістю можна назвати дієтичним продуктом.

Як впевнитися в тому, що Ви купуєте кефiр зi справжнього молока? На що треба звернути увагу при виборi кефiру, аби не придбати його замiнник, яких на полицях магазинiв, на жаль, не мало?

Перш за все, треба пам’ятати, що сировина (молоко), з якої виготовлено кефiр, завжди була, і є надважливою для збереження всiх корисних властивостей продукту. Тож неодмiнно звернiть увагу на склад продукту.

Якщо Ви вже придбали кефір, але під час вживання виник сумнів щодо якості, тоді Вам буде цікаво знати:

«Смак та запах якісного кефіру повинен бути чистим, кисломолочним, без сторонніх присмаків та запахів. Колір - молочно-білий, рівномірний за всією масою. Кефір може бути злегка гострим(щіпким), без сторонніх присмаків і запахів. 

Головною причиною появи смакових відхилень в кефірі являється недостатня якість молока-сировини та порушення технології процесу сквашування. Процес сквашування може, як сповільнюватися так і прискорюватися. У першому випадку в кефірі виникають зміни смаку та консистенції, внаслідок розвитку сторонньої мікрофлори, а в другому випадку — кефір кислий, з нетиповим смаком та ароматом.
Пояснюється це тим, що в результаті неправильного культивування кефірного гриба у заквасці переважає одна мікрофлора і пригнічена інша».

У складi кефiру ТМ «Гармонiя», який виготовляється на потужностях Лубенського молочного заводу, Ви знайдете виключно 2 компоненти: це молоко (молоко коров’яче, молоко знежирене) й закваски (концентрат грибкової кефiрної закваски). 

«Кефірний грибок — це природний стійкий симбіоз із понад десяти різних видів мікроорганізмів, що ростуть та розмножуються разом. Молочнокислі  (лактобактерії) викликають молочнокисле бродіння, оцтокислі бактерії  — оцтове, а
лактозозброджуючі дріжджі відповідають за спиртове бродіння. При виробництві кефіра використовують закваску, приготовану на основі кефірного гриба, тому під час процесу сквашування молоко проходить змішаний тип бродіння, а саме молочнокисле та спиртове. При змішаному типу бродіння утворюється молочна кислота та етиловий спирт, який надає кефіру специфічний присмак. Отож, тепер зрозуміло звідки в кефірі алкоголь! Його відсоток у складі звісно не значний, та в середньому становить 0,2% спирту.»

Як досягається необхідна жирність кефіра?

Згідно класифікації стандарту кефір залежно від масової частки жиру виробляють:

  • нежирний;
  • з масовою часткою жиру від 1,0 % до 5,0 %.


В магазинах найчастіше зустрічається кефір нежирений та 2,5% жиру. Необхідна масова частка жиру досягається шляхом нормалізації молока. Щоб отримати необхідну жирність, до молока додають вершки, або знежирене молоко, яке отримали методом сепарації (розділення цільного молока на знежирене та вершки).

 

Молоко-сировина постачається на Лубенський молокозавод з фермерських господарств Полтавщини. Фахiвцi пiдприємства приділяють надзвичайно велику увагу якостi молока. Молоко-сировина по якостi подiляється на екстра, вищий та перший гатунок. Тож у лабораторiї ТОВ «Лубенський молочний завод» ретельно перевіряють показники якості молока від постачальників і на виробництво кефіру направляють молоко екстра або вищого гатунку. Всi лабораторнi дослiдження молока, з якого виготовляють кефiр ТМ «Гармонiя», мають документальне пiдтвердження й зберiгаються на пiдприємствi.

Технологія приготування кефiру передбачає внесення у молоко кефiрних заквасок, виготовлених на основі особливих кефірних грибків, що представляють собою симбіоз молочнокислих бактерій, молочних дріжджів і оцтовокислих бактерій. Справжній кефір містить кiлькiсть життєздатних молочнокислих бактерiй у продуктi на кiнець термiну придатностi не менше 10 мільйонів живих клітин в 1 куб. сантиметрі, а кiлькiсть дрiжджiв не менше 1 тисячі живих клітин в 1 куб. сантиметрі.

Доречi, для кефiру ТМ «Гармонiя» використовуються закваски гарантованої якості вiд кращих виробникiв Європи. Завдяки цьому кефiр ТМ «Гармонiя» має не лише приємний класичний смак – як у дитинстві, а й цiннi властивості! 

По-друге, аби впевнитися, що кефір виготовлено із натурального молока, обов’язково звернiть увагу на термiн придатнстi продукту. Оскiльки бактерiї в кефiрi живi, вони зберiгають свої кориснi властивостi досить короткий термiн часу. Термiн придатностi кефiру ТМ «Гармонiя» - 14 дiб. Тож немає жодних сумнiвiв, що його виготовлено зi справжнього молока.

Пiдсумувавши всi ознаки, з впевненістю стверджуємо, що зупинивши свiй вибiр на кефiрi ТМ «Гармонiя», Ви оберете справжнiй кефiр. Цей натуральний смачний молочний  напiй – ідеальна альтернатива шкiдливiй та калорiйнiй їжi. Вживайте кефiр ТМ «Гармонiя» – перевiрений часом продукт, який пiдходить
людям будь-якого вiку. 

З турботою про Вас, ТМ «Гармонiя»

Записатися на екскурсію
Запрошуємо на екскурсію на завод ТМ «Гармонія», в м Лубни. Який шлях має здолати молоко, перш ніж воно перетвориться на сметану чи йогурт? Пропонуємо дізнатись про це на екскурсії. Ви заглянете в виробничі цехи, своїми очима побачите етапи виробництва молока та молочних продуктів. Екскурсія розрахована на учнів середньої і старшої школи, а також буде цікава дорослим.
Якщо хочете дізнатися більше, то залиште свої дані і ми Вам зателефонуємо!
Дякуємо. Найближчим часом ми з Вами зв'яжемося.